Susisiekite

Su mumis

sport Klubas dirba 7 dienas per savaitę

Socialiniai tinklai

 

Darbo laikas

Pir.: 07 – 22

Ant.: 07 – 22

Tre: 07 – 22

Ket.: 07 – 22

Pen.: 07 – 22

Šeš.: 09 – 15

Sek.: 09 – 15

Mus rasite

Kepyklos g. 17, Alytus

MŪsų el.paštas

info@hardcoregym.lt

TEL.Numeris

 +370 641 44402 

Patarimai

 

Motyvacija - Pasirinkite tinkamą sporto šaką.

Pasirinkti sau tinkantį ir patinkantį sportą yra labai svarbu. Jokiu būdu nesivaikykite madų ir nepradėkite lankyti to, ką visus metus lanko jūsų draugė ar draugas. Jei pavasarį visi pradeda bėgioti, tai dar nereiškia, kad ir jums reikia tuo užsiimti. Atraskite tai, kas jums labiausiai priimtina, nes priešingu atveju jums labai greitai dings motyvacija.

Nesistenkite nuversti kalnų.

Dažnai pasitaiko, kad tik pradėję sportuoti žmonės stengiasi taip, lyg planuotų dalyvauti Olimpinėse žaidynėse ir daro daugiau nei iš tikrųjų gali. Patarčiau pradėti sportuoti palengva, pavyzdžiui, pradėjus bėgioti, pirmąją savaitę nubėgti po 1 km. Vėliau šį atstumą didinkite kas savaitę pridėdami po 1 km. Lankantis sporto salėje rekomenduojama pradėti nuo trijų apsilankymų per savaitę, tokį tempą išlaikant apie du mėnesius.

Nusistatykite realų tikslą.

Jeigu atliekate „lentos“ pratimą, nesitikėkite, kad jau iš pirmo karto jums pavyks tokią pozą išlaikyti valandą. Pradžioje derėtų susikoncentruoti į paprastesnį tikslą: 5 minutes. Pradėkite jo siekti nuo 1 minutės ir palaipsniui ilginkite pratimo laiką. Ta pati taisyklė galioja ir visiems kitiems pratimams. Jums tikrai nereikia sugebėti pritūpti su tiek svorio, su kiek pritupia atletai. Nusistatykite realų tikslą, kurį tikrai galite pasiekti. Tokiu būdu neprarasite motyvacijos sportuoti. Maži laimėjimai gali atnešti didelius rezultatus.

Nepamirškite, kad apšilimas turi būti lengvas.

Tik atsisėdę ant dviračio mes iš karto nevažiuojam į didžiulį kalną. Iš pradžių važiuojame palengva ir iš lėto. Taip pat ir su apšilimu – negalime iš karto pradėti bėgti ar kilnoti sunkiausius svarmenis. Turime pradėti iš lėto, tinkamai apšildydami ir paruošdami savo kūną.

Nepamirškite mitybos ir poilsio.

 Tam, kad būtumėte gerai pailsėjęs, patartina per parą miegui skirti apie 8 valandas. Pradėjus sportuoti, svarbiausia atsisakyti greitojo maisto arba bent gerokai sumažinti jo kiekius. Galima iš septynių savaitės dienų bent penkias skirti sveikai mitybai, o per likusias leisti sau pasimėgauti kiek kitokiu valgiu.

Susiplanuokite laiką.

Tik pradėjus sportuoti reikėtų pagalvoti, kiek laiko per savaitę galite skirti šiai veiklai. Net jei teturite tik dvi valandas per savaitę, nieko baisaus. Tačiau turimas valandas reikia tolygiai paskirstyti per visą savaitę, kad tai nebūtų tik vienos dienos krūvis. Net ir 20 minučių dieninė mankšta yra daug geriau nei nieko. Kai priprasite prie sporto, pastebėsite, kad laiko sportuoti atsiranda vis daugiau. Svarbiausia iš pat pradžių nepersistengti ir nepradėti bėgioti nuo pusmaratonių ar sporto salėje kasdien išbūti po 3 valandas.

Sportinė apranga – ne prioritetas.

Dažnai pastebiu, kad žmonės savo aktyvią veiklą pradeda ne nuo to galo. Jie pirmiausia nusiperka gražią aprangą, o tik tada pradeda domėtis, koks sportas jiems priimtinas. Patarčiau pirmiau išsirinkti sau patinkančią veiklą ir tik tada ieškoti aprangos. Svarbiausia atsiminti, kad sportiniai bateliai turi būti pritaikyti jūsų veiklai. Kitu atveju galite susitraumuoti, prisitrinti pūsles ir taip prarasti motyvaciją toliau sportuoti.

Gerkite pakankamai vandens.

Vandens poreikis kiekvienam organizmui yra pakankamai individualus, tačiau skaičiuojama, kad sportuojant valandą 10 kilogramų žmogaus svorio reikia išgerti 100 ml vandens. Pavyzdžiui, jei sveriame 80 kilogramų ir sportuojame valandą laiko, tai skysčiams atstatyti reikia išgerti apie 800 ml vandens.

Parašykite mums